Arıza Tespit Cihazı

Su tesisat Arıza tespit cihazı ile kırmadan dökmeden su kaçaklarını tespit ediyoruz. Kirli su giderlerde ve temiz su tesisatınızdaki su kaçağı problemlerinize kesin ve güvenilir çözümler itinayla buluyoruz. Ev ve işyerlerinde temiz su tesisatlarında meydana gelen tüm su kaçağı tespiti işlemlerinde özel cihazlar kullanılır. su kaçak tespiti adı verilen bu makineler en son teknolojilerle tasarlanmıştır. Akustik dinleme cihazları ya da detektörlü cihazlar olarak tasarlanan bu makinelerle su kaçağı bulma yöntemleri oldukça kolay olmakta, tespit sırasında kırma işlemleri yapılmamaktadır.

Su kaçağı tespit ile çok geniş alanlar da taranabilir. Bahçe sulama tesisatlarında su kaçağı meydana gelende bu cihazlarla kolayca bulunur. Üstelik tespit işlemi sırasında bahçenin hiçbir yeri kazılmaz. Geniş alanlarda da akustik dinleme cihazları ya da detektörlü cihazlar kullanılır. Bu cihazlarla yapılan işlemlerde hata payı yoktur. Bu nedenle böyle sorunlarda uzman ekiplerin hizmet verdiği, güçlü teknik altyapısı olan firmaların tercih edilmesi, işlemin tadilatsız yapılmasını sağlarız.

Su kaçağı bulma  problemleri can sıkan, binaları içten içe çürüten, önlem alınmadığında çok daha büyük arızalar yaratan bir tesisat sorunu oldu yıllardır. Sektördeki boşluk yüzünden yıllarca ehliyetsiz kişiler tesisatçılık adı altında evleri, banyoları kırıp döktüler; bu sebeple kolayca giderilebilecek küçük su kaçakları arızaları bile ertelenerek daha da büyüdü. Su kaçağı, çoğu zaman, tavanda terleme, su damlaması, duvardan su sızıntısı ve sıva kabarıklığı olarak belirti gösterir.

Üst kattan banyonuza sızan su ve özellikle bu suyun pis giderden gelme ihtimali sizi tedirgin eder. Alt kata sızan sular komşuluk ilişkilerinizi de bozar. Küvet kırma, tüm fayansları kırıp yeniden tadilatı yaptırma, gereksiz değişen gider boruları ve temiz su boruları gibi tadilat masrafları yüzünden de alt kata sızan su problemi sizin için bir kâbusa dönüşebilir. Bazen banyodaki fayanslar defalarca kırılır, bir kısım borular değişir.

Zamanla eskiyen, küflenen borular su sızdırır, içten içe duvarların içini de çürütür. Sıva kabarıklığı, duvarda renk değişimi ve rutubet kokusu ile kendini belli eden bu sızıntının tam yerini tespit etmek bazen mümkün olmayabilir. Su, sızan yerden değil de iç sıvada ilerleyerek daha farklı bir yerden dışarı belirti verebilir.