Elektrikçi

Uzun zaman elektrikçi olarak hizmet vermekteyim bilmenizi istediğim bazı hususlar içerisinde öncelikli olarakta elektrik ehemmiyeti var elektrikler, içinde bulundurduğu riskten dolayı itina ile yapılması gerekir. Ben haftanın her günü çalışan bir usta modern yöntemlerle, yeni takımlar vasıtasıyla sorunu bulup kısa sürede müdahale etmeye çalışıyorum. Elektrikçi olarak, gelişen teknolojiler bulunmakta ve bizler bunu uygulamak durumundayız. Elektrikçi sorununu hallederken, sizin işinizi gündelik hayatınızı aksatmamaya çalışıyor, işi önemseyerek vaktinde bitirmeye gösteriyorum. Bana göre günümüz şartlarında sizlerden aldığım dönüşler neticesinde en önemli kriterdir. İşleri vaktinde ve temiz şekilde bitirmek tabi bunların yerine getirilmesinde problemin büyüklüğü ve küçüklüğü büyük önem arz etmektedir. Elektriğin sorunuyla karşılaştığınızda biz elektrikçi olarak hizmetinizdeyiz.

0532 716 01 36

Elektrikçi usta olarak binada çıkabilecek problemler sadece özensiz kurulum veya kalitesiz malzemeler yüzünden çıktığı oluyor. Elektrik akımları genel bir hatla birbirlerine bağlı bulunduklarından dışarıdan gelecek bir etki sonucu da kendiliğinden olabiliyor. Bu durumda eğer problem çıkaran bölge kalitesiz  kuruluma sahipse problem bir anlamda bunu değiştirebilmeniz için bi şans ortaya çıkarır.

Elektrikle ilgili bir yapının  ısı ve ışık kaynağını yapının içerisine dağıtmaya yarayan işlem vardır. Elektrik çekilecek olan yerlerin farklı uygulama yöntemleri vardır. Günümüzde en çok kullanılan iki yöntem ise  sıva altına uygulanan elektrik kabloları ve sıva üstüne uygulanan elektrik tesisatıdır. Sıva altına yapılan uygulama herhangi bir tehlike arz etmemektedir. Elektrik kablolarının sıva altına döşemek  güvenli bir yöntemdir. Ancak sıva üzerine yapılan uygulamalarda ise risk bulunduğu için pek önerilmemektedir.

Elektrik tesisatı döşenirken dikkat edilecek hususlara geçmeden önce tesisatta kullanılan malzemelere bir göz atalım. Priz, fiş, duy, elektrik düğmesi gibi mesela priz; kablolar için bir çıkış hattıdır. Prizlerde kabloların girişini sağlayan çubuklar bulunur. Prizi ahşap yüzey üzerine monte edeçekseniz ahşap vidalarını tercih etmelisiniz. Fiş kablo ile priz arasındaki iletişimi sağlar metalik çubukları prize sokulunca prizdeki hattın metal ucu bu deliklere girer ve birbirine değdiklerinde devre tamamlanmış olur.

Elektrik Düğmesi ; Duvarın içine döşenen elektrik kabloları geldikten sonra, duvar içindeki bir butondan geçer, bu elektrik düğmesidir. Duvara montalamak için, gövdesini duvara bitiştirmelisiniz ve üzerindeki vidaları sıkıştırılmalı  Lamba Duyusu ; plastik olan duylar, ısınmayla birlikte erir veya zamanla kırılır.